Projekt wnętrz nowoczesnego gabinetu dentystycznego i pracowni RTG w klinice stomatologicznej w Bielsku

recepcja gabinetów dentstycznych niebanalna i nowoczesna
Projekt przewidywał zaprojektowanie recepcji gabinetów dentystycznych w sposób niebanalny,nowoczesny A przede wszystkim przyjaznych dla pacjentów. Wnętrze bazuje na białym kolorze ,który miał podkreślać nowoczesny charakter Miejsca a także jego wzbudzać skojarzenia ze sterylnością ,której w takim miejscu oczekujemy.Niebanalnym rozwiązanie Jest jednak zastosowanie żywej kolorystyki poszczególnych elementów dekoracyjnych i mebli. To one nadają Wnętrzu indywidualnego charakteru,a także sprawiają,że wnętrze budzi przyjazne skojarzenia. Intensywna zieleń,turkus i żółć To paleta,którą posłużyli się projektanci w tym niebanalnym wnętrzu.
Recepcja gabinetów dentstycznych z dekoracyjnym sufitem listowym
Aranżacja wnętrza przewidywała oprócz zastosowania niebanalnej i żywej palety barw także nietuzinkowe I nietypowe rozwiązania jeśli chodzi o sufit podwieszany i rozmieszczenie oświetlenia. Tutaj projektanci postawili Na bardzo indywidualne rozwiązania jeśli chodzi o sam sposób nieregularnego kształtowania sufitu listwowego A także na sposób w jak oświetlenie led RGB zostało rozmieszczone w suficie. Poszczególne profile Projektanci podkreślili poprzez umieszczenie ledów ,które powtarzając kierunek danego profilu oświetlają go Daną barwą co dodatkowo potęguje dynamiczny charakter samego sufitu.Dekoracyjnym dodatkiem jest także oświetlenie W postaci żarówek na kolorowych kablach umieszczonych na stolikami kawowymi.
długa ścian w recepcji u stomatologa designerska i pomysłowa
Recepcja gabinetów dentystycznych to przestrzeń gdzie projektanci postawili na wiele niebanalnych rozwiązań. Również ściany i ich dekoracja została zaprojektowana w ten sposób aby wraz z sufitem podwieszanym oraz ladą recepcyjną Tworzyły całość.Ściana wraz z licznymi drzwiami została pokryta alucobondem w którym wycięty został wzór pionowych pasków Których rytm nawiązuje do profili na suficie. Alucobond ,który pokrywa ścianę jest również kształtowany w taki sposób Aby zabolenie ściany przechodziło płynnie w sufit w którym również powtórzone zostały wycięcia w formie pasków. Całość designerskiej dekoracji jest podświetlona od tyłu poprzez zastosowanie folii do podświetleń montowanej w wycięciach. Ta dynamiczna dekoracja ściany utrzymana została w jednym kolorze -bieli,która podkreśla kolorowe oznaczenia na drzwiach Oraz lade recepcyjną w,której również zastosowano kolorowe szkło kontrastujące z białą podstawą.
Minimalistyczny hol jako pomysł na połączenie dwóch przestrzeni
Założenie projektu było stworzenie holu wejściowego,który byłby zarazem nowoczesny i minimalistyczny A jednocześnie byłby na tyle neutralny,żeby podkreślić i wyeksponować kolorowe wnętrze części recepcyjnej. Kształt samego holu został podkreślony posadzką zaprojektowaną z użyciem szarych i białych płytek wielkoformatowych.Przez środek Wnętrza projektanci zaproponowali oświetlenie w formie profilu led,który dodatkowo podkreśla kształt holu oraz podświetla komunikację.
kolorowe wyposażenie w gabinecie dentystycznym wersja niebieska
Podobnie jak w gabinecie obok kolor niebieski pojawia się nie tylko na dekoracyjnej ścianie z alucobondu Ale także w wyposażeniu oraz meblach gabinetu.
alucobond jako materiał na designerską ścianę wersja niebieska
Drugi gabinet podobnie jak pierwszy,zielony gabinet wyróżniony został kolorem nawiązującym Do koloru wykorzystanego w recepcji.Ściana z alucobondu podświetlona została na różne odcienie koloru niebieskiego.
gabinet dentystyczny z designerskim oświetleniem  led RGB
Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego wnętrza. W projekcie gabinetów dentystycznych Jest ono nie tylko ważne z funkcjonalnego punktu widzenia ale także jest istotnym elementem,który tworzy klimat wnętrza I pozwala pacjentowi na odprężenie się i zrelaksowanie podczas zabiegu.Projekt zakładał użycie lamp wiszących o zróżnicowanej Długości ,które montowane były pod różnymi kierunkami tak aby oświetlały całą przestrzeń .Zróżnicowane długości oraz kierunki I wysokości montażu dodają dynamizmu nawiązując do sufitu podwieszanego w recepcji. Oświetleniem tworzącym klimat jest Oświetlenie montowane w ażurowej ścianie z alucobondu.
alucobond jako materiał na designerską ścianę
Recepcja gabinetów to miejsce gdzie projektanci zaproponowali wiele niecodziennych rozwiązań i designerskich dekoracji. Gabinety dentystyczne to miejsce gdzie również nie zabrakło nietuzinkowych pomysłów i ciekawych rozwiązań. Kolorystyka poszczególnych gabinetów nawiązywała do kolorów zastosowanych w recepcji. I tak pierwszy gabinet to Pomieszczenie gdzie biel kontrastuje z żywym odcieniem zieleni. Dekoracyjna ściana z alucobondu oraz wycięcia W kształcie pionowych pasków nawiązujące do dekoracji w recepcji podświetlone zostały na różne odcienie zieleni.Zielony kolory pojawiają się również w poszczególnych meblach w ramach,które zamontowano wokół okien oraz w logo gabinetów.
kolorowe wyposażenie w gabinecie dantystycznym
Projekt zakładał aby każdy z poszczególnych gabinetów wyróżniał się konkretnym kolorem . Aby podkreślić kolorystykę projektanci zaproponowali użycie danego koloru w każdym z poszczególnych Elementów wyposażenia wnętrza. I tak zielony kolor to podświetlenie wycięć w ścianie z alucobondu,to kolor tapicerki Unitu dentystycznego oraz zabudowy meblowej a także kolor mebli i dodatków.
ZOBACZ INNE PROJEKTY