Projekt wnętrz sali dydaktycznej o funkcji świetlicy dla dzieci i uczniów w szkole podstawowej w Żegocinie

2017_08_jmsSTUDIO-projektowanie-wnetrz-projekt-wnetrz-klasy-swietlicy-w-szkole-podstawowej-13
W projekcie wnętrz świetlicy w szkole która ma służyć również jako nowoczesna sala lekcyjna , w jej tylnej części zaprojektowano kącik wypoczynkowo zabawowy z kolorowymi pufami i małymi stoliczkami oraz dywanikami. W kąciku dzieci mogą kreatywnie organizować sobie ciekawe zabawy edukacyjne i prace w małych grupach.
2017_08_jmsSTUDIO-projektowanie-wnetrz-projekt-wnetrz-klasy-swietlicy-w-szkole-podstawowej-07
Większość ścian, mebli i wyposażenia zaprojektowano w kolorze szarym by świetlica była w miarę spokojna. Do wnętrza wprowadzono jednak na etapie projektu wiele kolorowych akcentów. Kolorem wiodący został turkus a jako dodatkowe kontrastujące kolory zastosowano żółty i zielony przez co wnętrze jest żywe i dynamiczne.
2017_08_jmsSTUDIO-projektowanie-wnetrz-projekt-wnetrz-klasy-swietlicy-w-szkole-podstawowej-12
W projekcie wnętrz klasy pracowni w szkole podstawowej Żegocinie szczególną uwagę zwracają ławki zaprojektowane w nietypowym kształcie pozwalającym na stosowanie ich w różnym układzie co zwiększa mobilność i funkcjonalność tych mebli projektowanych i wyprodukowanych na zamówienie zgodnie z projektem. Stoliki dla urozmaicenia przestrzeni i monotonii wnętrza zostały zaprojektowane i wykonane w kilku kolorach.
2017_08_jmsSTUDIO-projektowanie-wnetrz-projekt-wnetrz-klasy-swietlicy-w-szkole-podstawowej-08
Wnętrze klasy - świetlicy zostało zaprojektowane w taki sposób by jego kolorystyka była przyjazna dla uczniów a jednocześnie pobudzająca nie rozpraszając ich uwagi. Zaprojektowane zostały ciekawe stoliki które pozwalają na tworzenie różnych układów do siedzenia zależnie od potrzeb dla danej lekcji czy podstawy programu nauczania. Nauczyciel może łatwo dostosować klasę - świetlicę do bieżących potrzeb ponieważ wnętrze jest bardzo mobilne i wielofunkcyjne.
2017_08_jmsSTUDIO-projektowanie-wnetrz-projekt-wnetrz-klasy-swietlicy-w-szkole-podstawowej-10
Projekt wnętrz przewidział zastosowanie farby tablicowej która pozwala dzieciom na tworzenie kredą rysunków na jednej ze ścian w ich klasie -świetlicy. Jednocześnie by poprawić akustykę pomieszczenia , tłumiąc część dźwięków i ich odbijanie się i potęgowanie na ścianie zastosowano okładzinę z płyt korkowych która jednocześnie służy jako tablica ekspozycyjna dla prac wykonanych przez uczniów szkoły w której zaprojektowano wnętrza tej klasy - świetlicy
ZOBACZ INNE PROJEKTY