Projekt wnętrza mieszkania w stylu glamour w apartamentowcu w Krakowie

Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Projekt mieszkania zakładał stworzenie wnętrz , które mimo niewielkiego rozmiaru Poprzez zastosowane materiały zostaną optycznie powiększone. Również połączenie salonu z aneksem kuchennym Poprzez wyburzenie fragmentu ściany otworzyło przestrzeń i dodatko ją doświetliło. Projektanci posługiwali się Materiałami, które odbijają światło jako lacobel czy mdf lakierowanych a także szkło i lustro. Kolorystyka została zawężona Do takich kolorów jak szary, czarny i biały. Wykorzystana kolorystyka, materiały a także dobór mebli i innych elementów Wyposażenia wnętrza podkreśla styl glamour, którym inspirowali się projektanci przy tym projekcie.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
W projekcie małego mieszkania zawsze stajemy przed problemem wygospodarowania miejsca na ekspozycję sztuki. Również w przypadku tego projektu projektanci mieli dylemat czy zrezygnować z eksponowania sztuki czy Zaaranżować dla niej specjalne miejsce. Jedną ze ścian salonu pokryto w całości czarnym lacobel , który Spełnia w tym pomieszczeniu dwie funkcje. Z jednej strony odbija przestrzeń optycznie powiększając salon A z drugiej jest tłem dla eksponowanych zdjęć. Czarne postacie na zdjęciu idealnie komponują się z czernią na ścianie. W czarnym szkle doskonale odbija się oświetlenie oraz kryształowy żyrandol na suficie.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Małe wnętrza wiążą się z wieloma problemami. Jednym z nich i jest konieczność pomieszczenia kilku Funkcji w jednym pomieszczeniu. W niniejszym projekcie salon,który był połączony z aneksem kuchennym Był również miejscem gdzie inwestor pracował i spał. Aby zrealizować wszystkie potrzeby inwestora a jednocześnie Zachować porządek i nie przytłoczyć wnętrza projektanci musieli wykazać się pomysłowością. Miejsce do pracy A więc biurko zaprojektowane zostało na zamówienie ze szkła . Jego forma jest lekka i nie przytłacza rozmiarem.Również stolik Nocny jest wykonany ze szkła i dzięki stelażowi można pod niego schować dodatkowe pufy do siedzenia. Kanapa jest Rozkładany dzięki czemu zyskujemy miejsce do spania.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Połaczenie kuchni z salonem to dobre rozwiązanie na powiększenie i otwarcie przestrzeni. Ale jak Zaaranżować kuchnie aby była integralną częścią projektu? Projektanci decydując się na wykorzystanie W projekcie stylu glamour chcieli aby był on obecny także w tym pomieszczeniu. Materiały oraz kolorystyka Wykorzystana w kuchni jest identyczna jak tak, która pojawia się w pozostałej części mieszkania. Lakierowane meble, lacobel na ścianie , chromowane elementy wyposażenia oraz dekoracyjny,kryształowy okap Sprawiają że również kuchnia może byc glamour.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Łazienkę podobnie jak resztę pomieszczeń w mieszkaniu zaprojektowano w uwzględnieniem ograniczonej Kolorystyki ale materiały oraz elementy wyposażenia wnętrza wciąż nawiązują do stylu glamour . Błyszczące, białe płytki połączone zostały ze strukturalną, szarą ścianą. To na niej projektanci umieścili podświetlane Lustro oraz dekoracyjny grzejnik w kolorze białym.Dzięki nadwieszeniu granitowego blatu nad wanną zyskano Dodatkowe miejsce na kosmetyki.Obudowa wanny oraz szuflada pod blatem wykonana została z forniru lakierowanego.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Każde wnętrze w stylu glamour nie może obejść się bez dekoracyjnych, kryształowych opraw oświetleniowych. W łazience projektanci zrezygnowali z tradycyjnego, punktowego oświetlenia na rzecz kryształowego żyrandola. Nie stanowi on jednak jedynego oświetlenia w łazience. Podświetlono, także cokół przy wannie, wnękę nad miska wc A także lustro. Całość tworzy niezwykły klimat pomimo, że jesteśmy w niewielkiej łazience.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
W projekcie łazienki wykorzystano oprócz tradycyjnych płytek w połysku również farbę strukturalną ,która Stanowi kontrast dla pozostałych materiałów. Farbą strukturalną pokryto ścianę za umywalką a także zabudowę Ściany z miską wc. Tutaj zaprojektowano również podświetloną wnękę z mdf-u lakierowanego.
Projekt wnętrza małego mieszkania w stylu glomour w Krakowie
Kuchnie zaprojektowano z wykorzystaniem eleganckich materiałów w stylu glamour. Aby urozmaicić Minimalistyczną zabudowę z białego lakieru projektanci zaprojektowali dekoracyjną okładzinę ścienną w postaci pionowych Listewek lakierowanych na kolor czarny. Dekoracja jest nie tylko nawiązaniem do czarnej ściany w salonie ale Także stanowi miejsce ekspozycji zdjęcia wykonanego przez inwestora. Zdjęcie zostało podświetlone kinkietem montowanym Na listewkach.
ZOBACZ INNE PROJEKTY