Projekty wnętrz architektura sakralna

aranzacja_swiatla_w_kosciele

Istotnym elementem projektu jest światło, które wpadając przez finezyjnie wycięte otwory, tworzy klimat sprzyjający skupieniu.
Posadzka i ławki dla wiernych przybrały kolor biały, żeby nie konkurować z pozostałymi elementami wnętrza.

projekt_wnetrza_nowoczesnego_kosciola

Siła oddziaływania projektu polega na równoczesnym zastosowaniu minimalistycznej formy i wyrazistych materiałów. Formę buduje jednoprzestrzenna, pozbawiona detalu nawa, której płaszczyzny konsekwentnie obłożono drewnem. Prezbiterium, jako miejsce formalnie ważne, podkreślają dwie walcowate bryły obłożone betonem architektonicznym, które poprzez swój kształt naprowadzają na dominante w postaci krzyża.

beton_architektoniczny_we_wnetrzu

Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób w jaki zaprojektowane zostało prezbiterium.
Światło buduje atmosferę sacrum i podkreśla miejsce formalnie ważne. Prosta ława obrzędowa, pełniąca równocześnie funkcje mównicy, zdaje się unosić w powietrzu i w ten sposób doskonale wpisuje się w majestatyczny klimat wnętrza.

aranzacja_wnetrza_kosciola_gotyckiego

Drugim projektem wykonanym przez nasze biuro, była aranżacja wnętrza kościoła gotyckiego. Zastany układ zostały wyposażony w nowe meble – mównicę oraz ławki dla wiernych. Nowoczesny design oraz drewniany materiał, z którego wykonane zostały meble doskonale wpisały się w historyczne, białe wnętrze.

projekt_minimalistycznej_mownicy_z_drewna

Centralną częścią aranżacji jest mównica wraz z mensą ołtarzową. Meble charakteryzują się minimalistyczną, spójną formą polegającą na ekspresyjnym zakrzywieniu ich płaszczyzn. Boniowanie zlokalizowane w dolnej partii, znacznie uplastycznia mównice i wprowadza detal, który jest cechą charakterystyczną architektury sakralnej.

ZOBACZ INNE PROJEKTY