Projekt prostych eleganckich wnętrz w ciepłych kolorach - to ponadczasowa klasyczna elegancja i piękne materiały jak drewno jesion i marmur w aranżacji wnętrz domu w Rzeszowie Zobacz projekt

MOZAIKOWE FANTAZJE - wizyta zespołu jmsSTUDIO s.c. we włoskich fabrykach płytek

Mozaika to bardzo stara technika zdobienia wnętrz wywodząca się już z starożytności. Popularne było układanie wizerunków oraz  wzorów z kamieni szlachetnych lub zwykłych otoczaków. Motyw ten przetrwał do dziś.

Szeroka gama produktów - firma Petra

Taką tradycję tworzenia mozaik nadal stosuje jeden z wiodących wśród luksusowych producentów w świecie firma Petra.  Mozaiki z ich katalogów produkowane są z naturalnych kamieni: trawertyny, marmury.

Tradycyjny wzór zamknięty w nowoczesnej formie-firma Petra

Każdy mały element obrabiany jest za pomocą starych metod przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tak jak ścieranie i postarzanie surowca poprzez mielenie z otoczakami i wodą - nawiązujące do kamieni szlifowanych przez strumień potoku. Dzięki  temu najdrobniejsze kosteczki uzyskują indywidualny kształt naznaczony upływem czasu.

Tnstalacja - parawan proj. Patricia Urquiola - firma Bisazza

Bogate, klasyczne wzory wspaniale komponują się nie tylko w tradycyjnym wnętrzu ale również doskonale wchodzą w relację z nowoczesnym designem. Mozaiki te są ręcznie dekorowane i złocone, co podkreśla najwyższy standard wśród mozaik. Prezentowane przez nas modele Petry potwierdza fakt, że klasyczny motyw połączony z nowatorskim kształtem świetnie prezentuje się w współczesnych wnętrzach. Wysoką jakością i odmiennym designem charakteryzuje się mozika firmy Bisazza.

Łazienka wg firmy Bisazza

Showroom w Alte pokazuje niekonwencjonalne podejście tradycyjnej metody zdobienia. W tym wypadku mozika prezentowana  jest nie tylko jako dekoracja ścian łazienek. Bogata, różnorodna oferta wzorów przenosi mozaikę do najbardziej reprezentatywnych stref.

Showroom firmy Bisazza - elewacja budynku

Producent na swojej ekspozycji zaskakuje niestandardowymi rozwiązaniami: instalacje świetlne, rzeźby,meble, parawany. Wszystko to pomysły czołowych designerów :Marcel Wanders, Partricia Urquiola, Alessandro Mendini.

Marcel Wanders projekt dla firmy Bisazza

Wydaje nam się, że powierzchnia mozaiki jest czymś twardym, jednak temu faktowi zaprzeczają projekty Jurgena Mayera. Autor w swoich projektach stosuje mozaikę jako wykończenie siedziska, które przy bliskim kontakcie okazuje się zaskakująco miękkie.

Bajkowe rzeźby proj. Alessandro Mendin, firma Bisazza

Ciekawą alternatywą w przestrzeni są mozaiki szklane oraz lustrzane. Jeżeli zapragniemy mieć coś bardziej osobistego niż proponowane katalogowe wzory z pomocą przyjdzie nam firma Vitrex. Dzięki nowej technologii przełoży dowolny motyw w technikę mozaiki. Prezentowana technika daje nam szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych.

Portret - mozaika, firma Vitrex

W bajkowym i fantazyjnym świecie mozaik każdy znajdzie coś dla siebie.