Projekt ultra ekskluzywnych wnętrz apartamentu w kamienicy w Krakowie z luksusowymi lampami i designerskimi meblami oraz drewnianym parkietem w jodłę z ciemnymi ścianami w stylu z nutą gothic i nowoczesnego glamour to najnowsze trendy z Mediolanu. Zobacz projekt

Projekt wnętrz Hotelu Lenart **** w Wieliczce

Prace nad realizacją hotelu Lenart w Wieliczce zmierzają ku końcowi, już późną wiosną 2012 roku pierwsi goście Hotelu będą mogli cieszyć się z  licznych atrakcji oferowanych przez hotel oraz kontemplować  powstałą przestrzeń. Praca nad kompleksowym projektem architektury wnętrz w czterogwiazdkowym Hotelu Lenart została powierzona pracowni jmsStudio s.c  a rozpoczęła się już w roku 2009.

Projekt obejmuje całkowite zaangażowanie  pracowni jmsStudio s.c w inwestycję począwszy od  projektu koncepcyjnego, wykonawczego po nadzór autorski nad powstającym obiektem. Pracownia jmsStudio s.c w ramach prac nad projektem wprowadziła liczne zmiany w układzie funkcjonalnym holu recepcyjnego restauracji oraz całej strefy spa. Dodatkowo została przeprojektowana pod względem funkcjonalnym strefa kuchni oraz zaplecza socjalnego dla pracowników. Po otrzymaniu projektu architektonicznego oraz projektów branżowych rozpoczęliśmy pracę nad  projektem  koncepcyjnym  wnętrz całego obiektu. Ten  etap obejmował wizualizacje projektowanych przestrzeni.  Realistyczne renderingi oddały nastrój hotelowych wnętrz. Projekt wykonawczy  zawierający szczegółowe rysunki poszczególnych  pomieszczeń, elementów zabudowy meblowej, detali oparty jest na konkretnych materiałach i wzorach. Niepowtarzalne elementy dekoracyjne zaprojektowane na wyłączność wnętrz hotelowych zostały wykonane przez znanych producentów.

Przedstawiono kilka wariantów, tak aby Zamawiający mógł przekalkulować wszystkie możliwe aspekty estetyczne i ekonomiczne. Tak było w przypadku np restauracji.

W pierwszej fazie projektu restauracja jawiła się bardzo minimalistycznym i nowoczesnym wyglądzie. Materiały wysoko połyskliwe i powierzchnie odbijające takie jak szkło, stal nierdzewna, sufit powłokowy typu Barisol  utrzymane w jasnej, chłodnej tonacji miały za zadanie podkreślać trzy znaczące formy w tym wnętrzu. Ważnymi i mocnymi  w wymowie elementami w tym przypadku są: bar i  schody  prowadzące do oranżerii. Futurystyczna wizja baru jak i niebanalna forma biegu schodów  swą niekonwencjonalną  formą zapraszała przez wysokie okna do wewnątrz. Jednakże po przemyśleniu wszystkich aspektów marketingowych Inwestor zdecydował o nieco bardziej tradycyjnym wyglądzie sali. Zaproponowana druga koncepcja nasycona jest ciepłymi kolorami i naturalnymi materiałami. Mahoniowa kolorystyka podłogi i blask  pozłacanych elementów nadaje elegancji a zarazem sprawiają wrażenie domowego ciepła. Dekoracyjne oprawy oświetleniowe nad stoły  jak  i pół transparentne  przegrody z nadrukowaną grafiką  wymykają nisze dając namiastkę prywatności i poczucie komfortu. Wszystkie sale zostały poddane dogłębnemu rozważaniu jeśli chodzi o warianty funkcjonalne. Sale konferencyjne mogą służyć zarówno szkoleniom i konferencją ale jednocześnie mogą służyć jako sale bankietowe. Zastosowany system ścianek przesuwnych pozwala na powiększanie i zmniejszanie kubatury sal wedle potrzeb aranżacji. W czasie pracy nad ideowo-funkcjonalnym układem poszczególnych pomieszczeń hotelu nasi projektanci sugerowali zmiany w projekcie architektonicznym. Ściśle współpracując z pozostałymi branżami  nie ma miejsca na przypadkowość. Obecnie trwają prace wewnątrz obiektu, w szybkim tempie posuwają się prace wykończeniowe budynku.  Równolegle z nimi następuję praca z elementami wykończenia wnętrz  tj realizacja wykładzin według indywidualnych projektów czy realizacja indywidualnie zaprojektowanych mebli i opraw oświetleniowych tak aby w odpowiednim momencie wszystko było  gotowe do montażu. Wykonanie wzorcowych pokoi typowych i łazienek typowych daje pewność  poprawności wykonania projektu, jakości wybranych materiałów i właściwej realizacji prac na budowie. W następnym artykule wszystko o: pokojach hotelowych.