Projekt ultra ekskluzywnych wnętrz apartamentu w kamienicy w Krakowie z luksusowymi lampami i designerskimi meblami oraz drewnianym parkietem w jodłę z ciemnymi ścianami w stylu z nutą gothic i nowoczesnego glamour to najnowsze trendy z Mediolanu. Zobacz projekt

Oświetlenie wnętrza

ŚWIATŁO inaczej promieniowanie optyczne wykrywane przez ludzkie oko jest nieodzownym elementem naszego życia. Jest bodźcem prawidłowego funkcjonowania , reguluje nasz zegar biologiczny, poprawia samopoczucie, jak również znacząco wpływa na odbiór przestrzeni. Dlatego też, jest ono jednym z najważniejszych elementów w aranżacji wnętrz.

O oświetleniu myślimy już na wstępie projektowania, natomiast efekt tego działania widzimy w końcowym etapie prac. Projektowana elektryka powinna zadowolić nas pod wieloma względami, dlatego też należy uważnie przeanalizować funkcję pomieszczenia jaki i dokładnie przemyśleć jej koncepcję, bo to ona pomieszczenie i przeradza nasze pomieszczenie w wymarzona przestrzeń

Najważniejszym jest by zintegrowany zespół punktów świetlnych podkreślał wszystkie walory naszego wnętrza, a nie wyolbrzymiało jego wady. Zaproponowane światło modeluje przestrzeń, podkreśla elementy wyposażenia wnętrz, eksponuje ważne przedmioty, uwypukla, zacienia, zmniejsza i wyolbrzymia. Prawidłowo zastosowane nadaje oczekiwane kształty i kolory, buduje nastrój. Pod pojęciem prawidłowo mieści się równomierne oświetlenie lub doświetlenie miejsc wymagających odpowiedniego natężenia światła (oświetlenie główne). Oświetlenie miejscowe: boczne dolne – tzw. podświetlenia i różne jego rodzaje odpowiadają za odpowiedni klimat jaki chcemy aby panował w przestrzeni w danej chwili.

Odpowiednie rodzaje opraw podnoszą standard jak również działają mocno plastycznie, często stając się dekoracją samą w sobie. W minimalistycznych wnętrzach to strumień światła jest najczęściej głównym elementem modelującym przestrzeń.

Ważnym elementem jest również dostosowanie barwy, i natężenia strumienia świetlnego. Dzięki rozbudowanej technologi możemy dowolnie sterować i nadawać pożądany efekt pozostając w doskonałej relacji z naszym samopoczuciem.

Za pomocą inteligentnego oświetlenia światło będzie za nami podążać,będzie zapalać się podczas naszej obecności, a nawet czuwać nad naszym bezpieczeństwem.

Aby iluminacja odpowiadała naszym potrzebom niezbędna jest współpraca z osobami mającymi odpowiednią do tego kompetencję. Korzystając z porad i doświadczenia firm oświetleniowych zaoszczędzimy nasz czas i pieniądze

 tekst:

mgr. sztuki. arch. wnętrz Monika Kilan

www.projektowanie-wnetrz-krakow.pl

 projekty, wizualizacje, fotografie:

jmsSTUDIO – Architekci

www.jmsstudio.com