Projekt prostych eleganckich wnętrz w ciepłych kolorach - to ponadczasowa klasyczna elegancja i piękne materiały jak drewno jesion i marmur w aranżacji wnętrz domu w Rzeszowie Zobacz projekt

Projekt konkursowy makiety zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z częścią usługową

Dzisiaj z przyjemnością, prezentuję zdjęcia modelu wykonanego do konkursu na zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z częścią usługową, wykonanego do projektu konkursowego  na : Projekt zagospodarowania terenu i koncepcja osiedla  z częścią usługową w Gdyni Nowe Orłowo

Model do projektu od zawsze jest bardzo przydatnym narzędziem w warsztacie architekta. Pozwala on zobaczyć przestrzeń zanim jeszcze powstanie w rzeczywistości i dotychczas nie da się go zastąpić żadną wizualizacją.

W przypadku przywołanego konkursu model również okazał się pomocny, i wpłynął na przeprojektowanie bryły i lokalizacji jednego z obiektów usługowych.

Przy wykonywaniu makiety ważna jest precyzja i dokładność , w szczególności przy zachowaniu skali obiektu by proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami były poprawne.

Model powinien też wyglądać estetycznie i syntetycznie, zwłaszcza jeżeli tak jak w przypadku konkursu architektonicznego  ma pomóc w ocenie i lepszym zrozumieniu pomysłu architekta.  Makieta nie powinna zawierać też zbyt wielu szczegółów, dzięki czemu jest bardziej czytelna i pozwala skupić się na samych relacjach obiekt-przestrzeń.

W tym konkretnym przypadku podczas prac nad modelem wykorzystano pleksę, tekturę, piankę i kolorowy karton. Przy pomocy stosunkowo niewielkiej ilości materiałów, udało się uzyskać ciekawy efekt i efektownie oddać pomysł na zagospodarowanie przestrzeni.

Tekst i zdjęcia : Michał Smolarski - jmsSTUDIO s.c.