Projekt prostych eleganckich wnętrz w ciepłych kolorach - to ponadczasowa klasyczna elegancja i piękne materiały jak drewno jesion i marmur w aranżacji wnętrz domu w Rzeszowie Zobacz projekt

Szukasz pomysłu jak urządzić gabinet? Pomysły na projekt gabinetu lub salonu kosmetycznego

Gabinet – termin pierwotnie oznaczający pomieszczenie przeznaczone do pracy umysłowej, kolekcjonowania zbiorów, ksiąg i pomocy naukowych. Na przestrzeni lat słowo nabrało jednak szerszego znaczenia i obejmuje dziś zarówno pomieszczenia biurowe kierowników, dyrektorów firm jak również inne specjalistyczne pomieszczenia pracy zawodowej jak gabinet lekarski, zabiegowy czy kosmetyczny. Przestrzeń niegdyś całkowicie prywatna dzisiaj uzyskuje charakter reprezentacyjny i komercyjny. Specyficzna funkcja pomieszczenia, stopień reprezentacyjności i względy komercyjne sprawiają, że każdy gabinet musi być zaprojektowany na swój unikalny sposób. Warto zatem zainwestować i zamówić projekt spod ręki doświadczonego biura architektonicznego - taka inwestycja z całą pewnością się zwróci. W niniejszym artykule przedstawiamy Państwu najbardziej interesujące i reprezentatywne projekty gabinetów sporządzone w naszym.

Pierwszy omawiany typ to projekt gabinetu biurowego. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, czego wynikiem jest publikacja na znanej stronie www.dobrzemieszkaj.pl - ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ. Najważniejszym elementem jest w tym wypadku reprezentacyjność, która wyraża się poprzez szyk i luksus wnętrza.

Projekt luksusowego gabinetu biurowego z oryginalną fototapetą. W projekcie gabinetu zastosowano biokominek oraz kącik wypoczynkowy do mniej formalnych spotkań.

Na przedstawionym projekcie biel i czerń mebli oraz głębokie, brązowe, drewno stanowią oszczędny, nowoczesny kręgosłup plastyczny wnętrza. Pomieszczenie dodatkowo wzbogacone zostało o modernistyczne, białe lampy, srebrną rzeźbę oraz wyrazistą, czarno-białą tapetę. Na uwagę zasługuje również niewielki komplet wypoczynkowy oraz biokominek, który wprowadza do przestrzeni biurowej ciepło ogniska domowego.

Projekt pokazuje, że w pomieszczeniu pracy można czuć się komfortowo - praktycznie jak w domu. Możemy też mieć pewność, że tak zaprojektowane wnętrze zrobi wrażenie na potencjalnym partnerze lub kliencie. Warto również zauważyć, że gabinet może zostać zaprojektowany zarówno w budynku biurowym jak i w domu.

Drugi typ to projekt gabinetu kosmetycznego. W tym wypadku związek między atrakcyjnością wnętrza, a komercyjnym sukcesem jest oczywisty. Poniżej prezentujemy Państwu przykład gabinetu kosmetycznego z funkcją odnowy biologicznej oraz fitness. Kompozycja kolorystyczna opiera się na szarościach i wyrazistych akcentach w postaci koloru fioletowego i różowego. Wyraziste kolory przewijają się we wszystkich wnętrzach przez co stają się swoistego rodzaju znakiem rozpoznawalnym firmy, który łatwo zapada w pamięć klientowi i pozwala odróżnić ten gabinet od innych tego typu lokali. Subtelne, szare ściany stanowią doskonałe, tło dla wspomnianych akcentów jak także dla białego logo i białych mebli. Kolejny projekt aranżacji wnętrz gabinetu kosmetycznego w warstwie plastycznej opiera się na akcentach w postaci zieleni i pełnej gamie odcieni brązu. Zdjęcia z realizacji ukazują wnętrze schludne i nowoczesne, ale równocześnie przyjemne i relaksujące.

Bardzo ważnym elementem wystroju tego typu wnętrz jest oświetlenie, które wprowadzają do pomieszczenia odpowiedni nastrój, pozwala klientowi w pełni się zrelaksować. Współczesne technologie dają praktycznie nieograniczone możliwości sterowania światłem – jego natężeniem, barwą, skupieniem dzięki czemu z łatwością można je dostosować do potrzeb użytkowników.