Apartament Kinky - to Projekt Unikatowych Wnętrz Pokoju Seks Room do zabaw intymnych oraz erotycznych - Sex room to wnętrze kontrastowe i ostre w wyrazie z elementami Kinky BDSM - Zobacz projekt

Targi w Mediolanie – 2019 czyli wizyta jmsSTUDIO na Salone del Mobile Milano

Targi w Mediolanie – 2019

Kolory, formy, tekstury tak chyba w trzech słowach można podsumować targi Salone del Mobile 2019.

Czy coś dodać? Tłumy odwiedzających, nieprawdopodobna ilość wystawców tak, że nawet przy dobrej organizacji zwiedzania, dyscyplinie nie możliwe było zobaczenie wszystkiego.

Z drugiej zaś strony wyszliśmy z założenia, że lepiej zobaczyć mniej ale to co zobaczymy niech pozostanie w nas na dłużej.

Lepiej oglądnąć 3 piękne zdjęcia z wakacji niż 1500 zdjęć z hotelowego basenu:)

 

 Zapraszamy do fotorelacji którą otworzymy pięknym fotelem:

2019 Salone del Mobile Milano 023

 

Na targach można było oglądać meble w nietypowych odsłonach, w odważnej kolorystyce i ciekawe zestawienia materiałów, jak na zdjęciu poniżej jako wiodący materiał zastosowano miedź:

2019 Salone del Mobile Milano 041

Oglądaliśmy szereg pięknych dyawnów i tkanin z oryginalnymi wzorami często inspirowanymi sztuką ludową - etno-design, włos dywanu cięty przestrzennie, oczywiście dywany wykonane z naturalnych ekologicznych materiaów:

2019 Salone del Mobile Milano 013

Kamień. Modny i efektowny od zawsze,  kojarzy sie z luksusem i pięknymi wnętrzami. Na tegorocznych targach pojawiał sie niemal wszędzie tak na scianach jak jako element mebli z wstawkami czy blatami z kamnienia. Poniżej na zdjęciu wielkie formaty -  płytki firmy Florim.

2019 Salone del Mobile Milano 010

Klika miejsc szczególnie przykuło naszą uwagę – Stoisko Preciosy ( oświetlenie ), które przeniosło nas w świat bajki, marzeń, dzieciństwa.

2019 Salone del Mobile Milano 108

2019 Salone del Mobile Milano 106

2019 Salone del Mobile Milano 109

Pawilon iDOGI - Nie dlatego, że estetyka nam odpowiada ale pawilon zwracający uwagę, gdyż pokazywał skalę  bogactwa współczesnego świata. Podróże kształcą i pozwalają uświadamiać sobie niektóre rzeczy. Z jednej strony podróżując po krajach afrykańskich widzimy ogromne ubóstwo i zdajemy sobie sprawę jak uprzywilejowani jesteśmy, z drugiej zaś strony odwiedzając niektóre pawilony uświadamiamy sobie jak jesteśmy biedni i jak nieprawdopodobne bogactwo należy do niesłychanie małej grupy osób.

 2019 Salone del Mobile Milano 222

 

2019 Salone del Mobile Milano 223

Widzieliśmy wiele ciekawych systemów tarasowych, pergoli, mebli, dekoracji ogrodowych, które znów pozwoliły nam oderwać się od rzeczywistości i trochę pomarzyć o nadchodzących wakacjach.

2019 Salone del Mobile Milano 029

2019 Salone del Mobile Milano 032

Na pewno zapadł nam w pamięci pawilon firmy Sicis. To nie tylko ekskluzywne mozaiki ale piękne lampy, meble, dopracowany detal i forma. Nas projektantów chyba powinno cieszyć odejście od minimalizmu, wszechobecnego betonu i drewna. Zauważamy nawiązania do estetyki lat 50 i do art deco. Niewątpliwie wnętrza proste, surowe, minimalistyczne mają w sobie wiele uroku i klasy z drugiej zaś strony zabawa formą i materią kusi.

2019 Salone del Mobile Milano 189

 2019 Salone del Mobile Milano 188

Poza wrażeniami zmysłu wzroku, wrażliwi byliśmy także na zmysł węchu. Pachnące naturalną skórą wykończenia mebli. Piękna garderoba, połączenie naturalnego drewna skóry i szkła. Barek wykończony od wnętrza skórą, wypoczynki wykończone naturalną miękką skórą. Skóra była wszędzie nawet na stołach gdzie doskonale komponowały się: marmur, drewno i skóra. SKÓRA, skóra i jeszcze raz Skóra.

2019 Salone del Mobile Milano robocze 0281

Fascynujące jest to, że wydaje się nam , że wszystko już jest wymyślone, że człowiek nic nowego nie jest w stanie wymyślić, że cały czas bazujemy na tym samym. Jednak czasami, nie codziennie zdarzają się małe cuda i ktoś stworzy nowy przedmiot nowy materiał, nowy ciekawy obiekt, który użyty w inny sposób staje się odkrywczy i inspirujący.

2019 Salone del Mobile Milano 043

 

Dla malkontentów – nawet jeśli targi w tym roku Was zawiodły to zawsze warto pojechać aby skosztować wspaniałych dań kuchni włoskiej, rozkoszować się winem i dopio esspresso:_)

 2019 Salone del Mobile Milano 050

Bardzo dziękujemy - za przemiłe towarzystwo, fachowe uwagi, niezliczone analizy systemów otwierania, podświetlania, łączenia - zaprzyjaźnionej z nami firmie: InTER-STYL 

 

Na koniec końców – ta firma może nie przykuła naszej uwagi swoimi produktami ale nazwę ma świetną :)

2019 Salone del Mobile Milano robocze 0232

2019 Salone del Mobile Milano 226

 

Pozdrawiamy zespoół jmsSTUDIO 

 tekst: jmsSTUDIO - arch. Jolanta Smolarska

fotografie: jmsSTUDIO - arch. Michał Smolarski