NEW NORDIC HOUSE - oryginalny projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Wolbromiu

Zespół projektowy
mgr sztuki arch. wnętrz Joanna Kawecka mgr inż. arch. Jolanta Smolarska
Dodatkowe informacje
Tak projekt jak i realizacja zostały zrealizowane przez jmsSTUDIO s.c.
Kategorie
Wnętrza mieszkalne Wybrane aranżacje
projekt wnętrz wolbrom  niewielkie wnętrze z mocnymi akcentami

PROJEKT WNĘTRZ WOLBROM NIEWIELKIE WNĘTRZE Z MOCNYMI AKCENTAMI

Projekt mieszkania zakłada wykorzystanie ciepłych odcieni drewna oraz takich kolorów jak biel,szarość,beż. Przy tworzeniu stylu new nordic tak kolorystyka jest podstawą ale również ważne dla tego stylu jest Wykorzystanie , także mocnych akcentów. Pomieszczenie salonu ,kuchni i jadalni, które jest jedną Otwartą przestrzenią chociaż dobrze doświetlone nie miało dużej powierzchni. Delikatna kolorystyka Zarówno ścian jak i mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia sprawiał że wnętrze jest przestronne I nie przytłacza chociaż jest wnętrzem wielofunkcyjnym. Aby uzupełnić kolorystykę i wprowadzić mocny akcent Wykorzystano kilka ciekawych mebli i dodatków w antracytowym kolorze,które świetnie komponują się jasną kolorystyką.
Podwieszana ściana jeko miejsce na ekspozycję zdjęć

PODWIESZANA ŚCIANA JEKO MIEJSCE NA EKSPOZYCJĘ ZDJĘĆ

Pasją właścicieli domu jest fotografia. Projektanci przy tworzeniu projektu zadbali aby zdjęcia,które Pojawią się w salonie były w ciekawy sposób wyeksponowane. W tym celu zaprojektowana została Podwieszona i dodatkowo podświetlona ścianka na,której umieszczona została galeria czarno-białych zdjęć. Ściana i jej podświetlenie od tyłu było możliwe dzięki zdystansowaniu całej konstrukcji od ściany działowej. Projektanci wykorzystali biały kolor jako idealne tło dla zdjęć a także jako kontrast dla betonowej,szarej ściany Pojawiającej się w tle. Biel ściany nawiązuję również do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, które to Sprawiają że całość pomieszczenia jest lekka i delikatna .
ciekawa niestandardowa zabudwa rvt jako pomysł na mebel wielofunkcyjny

CIEKAWA NIESTANDARDOWA ZABUDWA RVT JAKO POMYSŁ NA MEBEL WIELOFUNKCYJNY

Założenie projektu było stworzenie mebla o kilku funkcjach, który nie zabierze zbyt wiele Miejsca ale jednocześnie pozwoli na połączenie strony funkcjonalnej z dekoracyjną. Szafka rtv jest połączenie szuflad i elementem gdzie wbudowany jest wkład na donicę .Cały mebel Kotwiony jest do ściany dzięki czemu wygląda na lekki. Nad szafką rtv pojawia się ciekawa zabudowa Półek na książki. Tutaj również projektant zadbał aby całość mebla chociaż bardzo stabilna wyglądała na lekki w formie
oryginalny materiał na okładzinę ścienną w kuchni  proejkt wnetrz

ORYGINALNY MATERIAŁ NA OKŁADZINĘ ŚCIENNĄ W KUCHNI PROEJKT WNETRZ

Projekt przewidywał zaprojektowanie wnętrza kuchni i salonu przy wykorzystaniu ciepłych odcieni Drewna ,szarości ,bieli oraz mocniejszych akcentach pojawiających się w meblach. Kuchnia jest pomieszczeniem gdzie projektanci zaproponowali ciekawe rozwiązanie w postaci płyty z laminatu W kolorze jasnego drewna ,która jest materiałem na fronty ale także jako okładzina na ścianie wokół okna. Ta płaszczyzna w odcieniu ciepłego drewna jest jednocześnie tłem dla bieli zastosowanej w reszcie zabudowy Meblowej kuchni ale także jest praktyczna i funkcjonalna. Laminat zastosowany jest laminatem wodoodpornym Przez co doskonale sprawdzi się kuchni.
08 Mała łazienka w kolorystyce new nordic

MAŁA ŁAZIENKA W KOLORYSTYCE NEW NORDIC

Styl new nordic na bazie ,którego opracowany został projekt wnętrz stał się również inspiracją Do zaaranżowania niewielkiej ale funkcjonalnej łazienki. Kolory i materiały wykorzystane w tej przestrzeni Poprzez ich wykorzystanie na poszczególnych powierzchniach nie przytłaczają ale sprawiają że wnętrze jest ciepłe i przytulne. W tym celu białe płytki o błyszczącej powierzchni połączono z matowymi,szarymi płytkami. Taka kolorystyka to idealne tło drewna zastosowanego w meblach.
09 Przytulna sypialnia na poddaszu

PRZYTULNA SYPIALNIA NA PODDASZU

Poddasze to przestrzeń, która często bywa trudna do zaaranżowania .Projekt zakładał Stworzenie przytulnej i funkcjonalnej sypialni , która wykorzysta nietypowy kształt tej przestrzeni oraz Z elementów konstrukcyjnych obecnych w tym wnętrzu uczyni atut . Drewno jest tutaj głównym materiałem wykorzystanym w już istniejących elementach jak chociażby belki Konstrukcyjne ale jest również materiałem zastosowanym w zabudowie zagłówka. To w tej zabudowie przewidziano Wnęki ,które służą jako miejsce do przechowywania zastępując tradycyjne stoliki nocne a oświetlenie w postaci Kinkietów montowanych na zagłówku a także w formie taśmy led umieszczonej na górze zabudowy tworzy klimat w sypialni. Z drewna zaplanowano także prostą i lekką toaletkę przechodzącą w niską, długą komodę. Biel obecna w pozostałych Pomieszczeniach na poddaszu jest kolorem zastosowanym w meblach , oświetleniu także jako front garderoby. Pozostałe kolory jak szarość i beż to dodatki tworzące klimat tego wnętrza.
07 Pomysł na wielofunkcyjny mebel w strefie wejścia

POMYSŁ NA WIELOFUNKCYJNY MEBEL W STREFIE WEJŚCIA

Jako że hol wejściowy był niewielkim pomieszczeniem kluczową sprawą było zaprojektowanie Mebla, który będzie funkcjonalny ale nie przytłoczy małej przestrzeni tego pomieszczenia. Projektanci zaproponowali nietuzinkową szafę połączoną z siedziskiem. Mebel ten to połączenie Ramy w ciemnym kolorze z ciepłym odcieniem drewna oraz szarością i bielą siedziska. W ramę wpisane jest siedzisko ,które kontynuowane jest także poza ramą. To tu możemy Wygodnie usiąść zdejmując czy zakładając buty. Ubrania odwiesić możemy na haczykach, które zamontowane Są do pleców szafy.
Motyw przewodni w postaci koła w pokoju dziecinnym o ciekawych kolorach

MOTYW PRZEWODNI W POSTACI KOŁA W POKOJU DZIECINNYM O CIEKAWYCH KOLORACH

Projekt całego wnętrza powstał w oparciu o styl new nordic. W pokoju dziecinnym projektanci zastosowali Jednak wzory oraz kolorystykę, która pobudzi dziecięcą wyobraźnie a jednocześnie będzie się komponowała Z szarością ,bielą oraz ciepłym drewnem ,które są podstawą stylu new nordic. Motywem przewodnim w pokoju jest kształt koła . To właśnie ta figura stała się inspiracją dla projektantów. Białe kółka w formie nalepki pojawiają się na pastelowych ścianach . W formie koła na podłodze projektanci Zaproponowali kolorowy i miękki dywan a na nim okrągły worek typu sako jak element nie tylko do siedzenia ale przede wszystkim zabawy. Również w projekcie mebli wykorzystano motyw koła. To przede wszystkim wyfrezowane otwory służące jako uchwyt A także liny z węzłami na których zawieszono półki ścienne.
06 Pomysł na ciekawą aranżację pokoju dla dwójki dzieci

POMYSŁ NA CIEKAWĄ ARANŻACJĘ POKOJU DLA DWÓJKI DZIECI

Pokój , który przeznaczony był na pokój dzieci pomimo niewielkiej powierzchni jak i samego kształtu Został tak zaprojektowany aby wydzielić w nim kilka niezbędnych stref. I tak w pierwszej części mamy miejsce do spania i nauki a w drugiej części na zabawę i przechowywanie. Niewielka powierzchnia stała się niejako inspiracją Do niekonwencjonalnych rozwiązań . Piętrowe łóżko, blat biurka mocowany do ściany na linie oraz półki wiszące Do, których dostęp zapewnia mobilna drabinka to pomysły, które pozwoliły nie tylko na lepsze wykorzystanie Powierzchni ale przede wszystkim sprawiły że pokój dzieci to przyjazne i kreatywne miejsce.

Pasją właścicieli domu jest fotografia. Projektanci przy tworzeniu projektu zadbali aby zdjęcia, pojawiały się w salonie  w ciekawy sposób wyeksponowane. Wnętrza zostały zaprojektowane w stylu New Nordic który jest bardzo charakterystyczny i pozwala stworzyć ciekawe i funkcjonalne wnętrza. Wnętrza strefy dziennej są w stonowanej kolorystyce dzięki czemu są spokojne pomimo tego że wiele się w nich dzieje.