Szybka realizacja projektu wnętrz mieszkania na wynajem w Krakowie realizowana w systemie: Pod Klucz

Zespół projektowy
mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mar. sztuki arch. wnętrz Joanna Kawecka
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany i zrealizowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta
Kategorie
Wnętrza mieszkalne Wybrane aranżacje

W projekcie wnętrz dwupokojowego mieszkania pod wynajem w Krakowie, zastosowano wiele ciekawych rozwiązań projektowych. Już wchodząc do mieszkania w holu wejściowym zaprojektowana została duża szafa zabudowana z frontami od podłogi do sufitu wykonanymi z luster. Powiększa ona optycznie małą przestrzeń holu, daje wiele miejsca do składowania oraz ukrywa w sobie drzwi i przejście do sypialni jest to bardzo ciekawy pomysł na aranżacje strefy wejścia do mieszkania. Ten ciekawy mebel został zaprojektowany przez architekta wnętrz z Krakowa i wykonany przez firmę meblarską INTER-STYLz Żegociny.

Z holu można wejść do łazienki w której głównym elementem dekoracyjnym jest duża grafika zajmująca całą ścianę wydrukowana na tapecie przez firmę VESTIGE z Krakowa . Efekt grafiki jest potęgowany przez jej odbicie w dużym lustrze nad umywalką. Grafika kolorystyką wpisuje się w kolory wnętrza które zostało zaprojektowane w szarych i drewnopodobnych płytkach z białą ceramiką i armaturą w kolorze chromu. Łazienka jest bardzo funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu co jest ważne w mieszkaniu pod wynajem.

Po wejściu do przestrzeni dziennej od razu widzimy że prostym pomysłem wyraźnie podzielono ją na trzy strefy, kuchenną, jadalnianą i wypoczynkową. Podział przestrzeni jest realizowany przez wyspę kuchenną pełniącą dzięki jej dużemu rozmiarowi również rolę stołu dla czterech osób, oraz fragment ścianki w lekkiej zabudowie która tworzy przyjemny zakątek dla sofy oddzielający część wypoczynkową salonu od kuchni. Warto zwrócić uwagę że sofa w salonie jest rozkładana i jest to pomysł na funkcję spania w salonie która sprawdzi się przy większej liczbie mieszkańców lub gdy nasze wnętrze odwiedzą goście zostający na noc.

Bardzo ważną przestrzenią we wnętrzu jest kuchnia. Meble kuchenne zostały wykonane na podstawie projektu wnętrz i są lakierowane na biało z elementem akcentującym w kolorze turkusowym który jako akcent kolorystyczny we wnętrzu pojawi się też w salonie, sypialni i łazience dzięki czemu całe wnętrze utrzymane w szarych tonacjach i ocieplone przez elementy drewniane i drewnopodobne staje się spójne i od razu widać że wprowadzenie koloru turkusowego do wszystkich pomieszczeń było pomysłem projektanta wnętrz.

W kuchni zastosowano ciekawe oprawy typu spot do oświetlenia punktowego, te czarne lampy pozwalają doświetlić dowolne miejsce w kuchni i są zlokalizowane nad wyspą. Uzupełnienie stanowi podstawowe oświetlenie które w całej strefie dziennej stanowią ruchome na stropowe oprawy techniczne. Te lampy o industrialnym wyglądzie dają główne światło użytkowe we wnętrzu.

Ostatnią przestrzenią mieszkania do wynajęcia zrealizowanego kompleksowo w ramach usługi wykonawstwa i realizacji mieszkania w systemie pod-klucz jest sypialna. Wchodzimy do niej przez drzwi ukryte w szafie w holu. W samej sypialni ze skosami która jest bardzo przestronna zastosowano bardzo ciekawy pomysł na projekt ściany za łóżkiem w sypialni która została wytapetowana i zaprojektowano na niej elementy dekoracyjne drewniane w kolorze podłogi. Nadaje to sypialni ciepły i przytulny klimat pomimo zastosowania w niej tapicerowanego designerskiego łóżka w chłodnym kolorze szarym.

W sypialni zaprojektowana i zrealizowana jest duża szafa wnękowa zabudowana na cała powierzchnię ściany z pięknymi lustrzanymi frontami w których odbija się wnętrze sypialni z turkusowymi akcentami i designerska lampą stojącą w kolorze czarny ze złotym akcentem. Szafa ta wykonana na zamówienie i na wymiar przez firmę  INTER-STYLjest bardzo pojemna a dzięki lustrzanym frontom sprawia wrażenie lekkiej i wręcz znika we wnętrzu, taki projekt wnętrz i konkretnego mebla pozwoliły na maksymalne optyczne powiększenie małej sypialni ze skosami.

Bardzo ważnym aspektem realizacji tego mieszkania, które jest mieszkaniem pod wynajem, w systemie pod-klucz gotowego do wprowadzenia , szczególnie istotnym gdy już czeka najemca i liczy się jak najszybsze umożliwienie wprowadzenia się do mieszkania był czas realizacji prac wykończeniowych które zrealizowała profesjonalna firma budowlana LEGUTKO z Krakowa. Tu warto zaznaczyć że całość realizacji zajęła tylko  10 tygodni i już mieszkanie było gotowe. Przy tego typu realizacjach mieszkań pod wynajem często w projekcie wnętrz wykorzystuje się materiały dostępne np w LEROY-MERLIN czy IKEA, ich głównymi zaletami są dobra relacja jakości do ceny kupowanego materiału czy wyposażenia oraz dostępność od zaraz.