PROJEKT ARANŻACJI WNĘTRZ HOTELU **** W KRAKOWIE - ZDJĘCIA Z REALIZACJI EKSKLUZYWNEGO PROJEKTU WNĘTRZ USŁUGOWYCH

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c.
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta.
Kategorie
Wnętrza usługowe Wnętrza hoteli Wybrane aranżacje

PROJEKT WNĘTRZ HOTELU - PLAZA BOUTIQUE**** HOTEL w Krakowie

 We Wrześniu tego roku na mapie Krakowa pojawił się nowy Hotel ****. Hotel zlokalizowany w zabytkowej kamienicy na Podgórzu przy ulicy Legionów Piłsudskiego tuż nieopodal Korony.

Pracownia projektowa jmsStudio zajmowała się najpierw zmianą sposobu użytkowania, uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę a potem projektem wnętrz. Przez większość czasu w trakcie realizacji prowadziliśmy także nadzór autorski nad realizacją. Dzięki ścisłej współpracy z inwestorem Tętnowski Development  firmą sprawująca nadzór Inwestorski BS Kreator a potem najemcą kamienicy Laris Hotels udało się osiągnąć bardo interesujący efekt wizualny.

Punktem wyjścia do projektu była docelowa kolorystyka elewacji budynku. Elewacja budynku objęta ochroną Konserwatorską miała być w odcieniach zieleni. Hotel roboczo funkcjonował pod nazwą zielony hotel/green hotel.

Założeniem projektanta  jmsSTUDIO - ARCHITEKCI  i właściciela obiektu Tętnowski Development było stworzenie wnętrz: eleganckich, nowoczesnych, inspirowanych wnętrzarzami klasycznym ale oczywiście bez dosłownych cytatów. W projekcie wnętrz hotelu istotne było stworzenie przestrzeni sprzyjającej komfortowi, wypoczynkowi jednocześnie nie będących kopią powtarzalnych i schematycznych wnętrz hotelowych. Mimo, że trend na wnętrza w odcieniach zieleni to właściwie hit ostatniego sezonu, projekt powstał jeszcze zanim ten trend się pojawił a ważniejsze od trendów zarówno dla inwestora jak i projektanta było stworzenie wnętrz zapamiętywanych, charakterystycznych ale nie agresywnych w swoim odbiorze.

W hotelu znajdują się 34 pokoje rozmieszczone na 4 kondygnacjach. Kondygnacja parteru to strefa wejścia, recepcji i restauracji a także część usługowa.

Hotel w standardzie **** wyposażony we wszystkie udogodnienia. Obiekt jest klimatyzowany, ma restauracje, niewielką część konferencyjną zlokalizowaną w podziemiu oraz częścią rekreacyjną.

W zakresie parteru nasza pracowania wykonała dokumentacje wykonawczą, technologiczną część stricte architektoniczną oraz projekt wnętrz, który prezentujemy w formie wizualizacji.

Za cześć wizualną, realizację wnętrz parteru odpowiada prowadzący restauracje TRATTORIA VENEZIA serwującą dania kuchni włoskiej. Już dziś możemy śmiało polecić odpoczynek, spotkanie biznesowe w projektowanym przez naszą pracownie obiekcie.

Wnętrza pokoi hotelowych, części komunikacyjne, wykonane z niezwykłą starannością są wiernym odzwierciedleniem koncepcji architekta. O czym świadczą prezentowane przez nas zdjęcia projektu i realizacji. Na każdym piętrze hotelu mamy pewne charakterystyczne punkty zaczepienia. Każde piętro to inna tonacja. Zaczynamy od kolorystyki głębokiej ciemnej ( angielskiej) zieleni na 1 piętrze a kończymy na odcieniach turkusu, jasnych dodatkach na ostatniej 5 kondygnacji.

Uroda wnętrz hotelowych to także duże, widne okna ? stolarka drewniana w odcieniach ciemnej zieleni. Wysokie pomieszczenia charakterystyczne dla kamienic krakowskich oraz pięknie zaadaptowane poddasze z fantazyjnymi oknami w wolich oczkach sprawiają, iż zaczynamy marzyć o wakacjach.

Wnętrza pokoi wykończone ekskluzywnymi tapetami, okładzinami ściennymi także w odcieniach zieleni a także z subtelnymi grafikami. Zapraszamy także do odwiedzenia galerii wnętrz na stronie hotelu: Plaza Hotel Kraków

Niemal każdy pokój to nieco inny detal i inne wykończenie a mimo wszystko udało się projektantowi wnętrz hotelu uniknąć efektu chaosu. Zapewne dlatego też firma najemca obiektu zdecydował się nadać hotelowi nazwę nawiązującą do hoteli butikowych.

Wnętrza hoteli butikowych charakteryzują się odejściem od tradycyjnej sztampowej architektury wnętrz hotelowych. Tutaj liczy się indywidualność i design.

Dla inwestora Tętnowski Development  szczególnie ważne było aby wykorzystać w strefach komunikacji naturalne kamienie granity i marmury. Poziom wykończenia świadczy o dużej świadomości estetycznej właściciela obiektu. W projekcie na klatkach schodowych, strefach wind, komunikacji poziomej zastosowano trzy rodzaje kamienia: biały kwarcyt, szary granit, niezwykle atrakcyjny wizualnie pochodzący Ameryki Południowej marmur Verde Guatemala.

Subtelne wykładziny obiektowe firmy Egger  współgrają z naturalnym kamieniem i okładzinami ściennymi

W obiekcie zastosowano światła zarówno dekoracyjne jak i użytkowe. Piękne dekoracyjne żyrandole oraz techniczne oprawy wbudowane. Szczególnie ciekawie wyglądają lekko stylizowane olbrzymie żyrandole na klatkach schodowych a także nowoczesne kinkiety Aqform . W pokojach hotelowych mamy eleganckie oprawy użytkowe a także piękne szklane żyrandole, które dodają wnętrzom elegancji.

W projekcie wnętrz pokoju hotelowego szczególnie istotną rolę pełni łóżko. W naszym projekcie wnętrz nie jest to tylko mebel, który ma spełnić swoją podstawową funkcje, powinien być to element niepowtarzalny przyciągający wzrok. W projekcie wnętrz hotelu łóżko, zagłówek, szafka nocna stanowią jedną skomponowaną całość. Wprowadzenie luster na ścianie we wnętrzu dodaje elegancji, powiększa optycznie wnętrze i odbija światło.

 

Łazienki w hotelu mają piękne duże umywalki, które jednocześnie stanowią blat odkładczy, eleganckie toalety i prysznice z odpływem w podłodze. Dzięki dużym lustrom, przeszklonej kabinie prysznicowej łazienka jest bardziej przestronna i przestrzenna.

Akcentem charakterystycznym dla każdej łazienki jest wstawka kolorystyczna dekor z lakobelu odpowiadający kolorystyce każdego piętra.

Pokoje hotelowe, komunikacja łazienka dzięki przemyślanej kompozycji, ciekawej aranżacji stanowią piękną całość.

Dziękujemy serdecznie za współpracę wszystkim zaangażowanym osobą i firmom, poniżej niektóre z nich:

Tętnowski Development 

Laris Hotels

BS Kreator 

1001 LAMP

VESTIGEVESTIGE

Carpet StudioCarpet Studio

Decoroom