Projekt ekskluzywnych wnętrz mieszkania w stylu Art Deco z przestronną kuchnią i elegancką strefą dzienną to piękne formy wzory i kolory o ponadczasowym designie. Zobacz projekt

Wizyta zespołu jmsSTUDIO s.c. w fabryce Kaldewei w Niemczech

Wanny i brodziki Kaldewei - KĄPIEL Z IDEAŁEM.

Projektując wnętrza prywatne ogromną uwagę skupiamy na układ i funkcjonalność łazienek. Niejednokrotnie czasem stają się one jedną z najważniejszych pomieszczeń naszego domu. Przeradzają się w osobiste spa.

Trendwaching zapowiada, że to właśnie łazienka będzie salonem - przestrzenią otwartą połączoną z sypialnią a niekiedy nawet z pokojem dziennym. Co za  tym idzie projektanci poszukują  nowych wzorów, form oraz kolorów do  wyposażenia wymarzonej łazienki.

Po wizycie w fabryce Kaldewei jesteśmy pełne uznania dla produktów tej firmy. Producent wanien i brodzików doskonale znany jest na świecie z nowoczesngo wzornictwa oraz wysokiej jakości.

Produkcja asortymentu odbywa się w duchu tradycji produkcji wyrobów ze stali emaliowanej. Formy i skład emalii pozostają w tajemnicy rodziny Kaldewei - jako jedyny z producentów wyrobów sanitarnych wytwarza on emalię według własnej receptury. Emalia w połączaniu z wysokiej jakości stalą tworzy stal emaliowaną o grubości 3,5mm. Materiał jest bardzo trwały, a sam producent daje 30 lat gwarancji.

Pośród innych producentów na rynku produkty Kaldewei wyróżnia szeroki asortyment kształtów, rozmiarów i kolorów. Poza tym  cechują go takie walory jak odporność chemiczna, na zarysowania, uderzenia. Aksamitna powierzchnia szybko przyjmuje temperaturę  wody i  w 100% odbija promienie UV.  Wszystkie  te cechy muszą być wzięte pod uwagę, kiedy chcemy długo cieszyć się świeżością i wysokim standardem w domowym salonie kąpielowym.

b1852dd6a7

Oczywiście oprócz ważnych elementów technicznych nie możemy zapomnieć o walorach estetycznych. Często uważamy że jedno i drugie nie idzie w parze. Otóż z produktami Kaldewei zaspokoimy wszystkie nasze oczekiwania.

Na szczególną uwagę zasługuje kilka produktów. Między innymi brodzik Conoflat, który zachwyca swą wysublimowaną prostotą. Jest ikoną minimalizmu i funkcji jednocześnie. Brodzik dostępny w szerokiej gamie wymiarów oraz w  subtelnych kolorach monochromatycznych.

f4f0cce47d

Oryginalny pomysł to brodzik wolnostojący Piatto o średnicy 150 cm. Idealna forma na aranżację nieustawnej łazienki.

Producent w ofercie posiada niestandardowe formy i rozmiary wanien dostępnych w wersji z hydromasażem np wanna Plaza Duo, która to doskonale nadaje się do zażywania odprężającej kąpieli dwóch osób siedzących obok siebie. W wannie Kusatsu można całe ciało zanurzyć w wodzie, siedzi się wygodnie jak w fotelu dzięki niezwykłej głębokości wynoszącej 81 cm.

whirlen avantgarde 02

3d59fa8452

zubehoer dw ornamentikWszystkie produkty mogą być wyposażone  w dodatkowe akcesoria, wedle upodobań i osobistych udogodnień. Poza gamą kolorystyczną , ornamentyką, powierzchnią uszlachetnioną oraz przeciwpoślizgową jest również oświetlenie zintegrowane, kaskada z funkcją przelewu oraz elementy do montażu.

Do tych ostatnich należy zaliczyć ramę ERS II do brodzików zabudowanych w płaszczyźnie podłogi. Zapewnia ona odprowadzenie wody z ramy (pod krawędzią  brodzika) do syfonu z blokadą przepływu zwrotnego.