PROJEKT WNĘTRZ ELEGANCKIEGO MIESZKANIA Z EKSKLUZYWNĄ DEKORACYJNĄ ŚCIANĄ W KRAKOWIE

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mgr. sztuki arch. wnetrz Joanna Kawecka
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta.
Kategorie
Wnętrza mieszkalne Wybrane aranżacje

Tym razem prezentujemy projekt wnętrz eleganckiego mieszkania w Krakowie. W mieszkaniu zaprojektowano jasne wnętrza w stonowanych kolorach z dodatkami w kolorze oliwkowym.

 

W mieszkaniu pojawiło się wiele błyszczących i połyskliwych powierzchni nadających mu elegancki wygląd.

 

Na ścianach zaprojektowane są tapety z ciekawymi wzorami. Tapety ocieplają wnętrza i nadają im ekskluzywnego wyglądu i charakteru. W projektowanych wnętrzach ni pojawia się zbyt wiele mebli by optycznie je powiększyć i sprawić wrażenie dużej przestrzeni.

 

Bardzo ważne jest stosowanie materiałów wykończeniowych wysokiej jakości, jak drewniane podłogi, fornirowane w kolorze orzech meble i ciekawe designerskie lampy.

 

W projekcie wnętrz jadalni postawiono nacisk na stworzenie wnętrza pozwalającego na wygodne korzystanie z jadalni przez osiem osób. Samo wnętrze jest bardzo proste i eleganckie. Duży drewniany stół i krzesła w oliwkowej tapicerce nadają klasycznego wyglądu i elegancji.

 

W salonie bardzo efektownym pomysłem na ścianę jest zaprojektowanie we wnętrzu dekoracji z luster. Szereg luster został zamontowany pod różnymi kontami tworząc ścianę odbijającą wnętrze jednak nie w sposób bezpośredni tylko przetwarzając na abstrakcyjną grafikę. Na tle dekoracyjnej ściany postawiono designerskie donice wykonane z fornirowanej płyty mdf a w nich posadzono rośliny które we wnętrzu nadają przytulności i świetnie komponują się z oryginalną dekoracją ścienną.

 

W mieszkaniu bardzo ważne są tapety, pojawiają się w części dziennej, sypialni i gabinecie. Są to spersonalizowane do potrzeb klienta i mieszkania tapety winylowe najwyższej jakości z wydrukowanymi grafikami. Grafiki na tapetach we wnętrzu mogą być abstrakcyjne lub prezentować konkretny obraz i treść.

 

W dobrym projekcie wnętrz nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W tym projekcie zastosowano eleganckie i proste lampy ze źródłami światła LED. Lampy nie dominują ale są bardzo dekoracyjnymi dodatkami podkreślającymi piękno i elegancję wnętrza.

 

Warto tu zwrócić szczególną uwagę na lampę w gabinecie. Jest to piękna duża lampa, w stonowanym beżowym kolorze wpasowująca się w spokojną kolorystykę wnętrza, natomiast jej środek jest złote. Złote wnętrze lampy stanowi akcent kolorystyczny w projekcie wnętrz gabinetu i nadaje mu charakteru .

 

W projekcie wnętrz mieszkania nie wykorzystano firan a jedynie proste jasne eleganckie zasłony. Takie dekoracje okienne nadają mieszkaniu lekkości i elegancji , a brak firan wpuszcza więcej światła i pozwala otworzyć się na zewnątrz. Gdy chcemy prywatności możemy zasłonić okna gładką białą roletą przepuszczającą światło ale blokującą niechciane spojrzenia z zewnątrz.